ТОВ «Редакція дитячого журналу «Стежка»
Поштова адреса:


   
 
 

 
 

 
 

ПАЛАЦ З МОРОЗИВА

 (голосов: 24)
Джанні Родарі

Палац з морозива


Одного разу у місті Болонья, на найголовнішій площі збудували палац з морозива. Туди одразу ж позбігалися дітлахи з усіх куточків та закапелків міста, щоб хоч трішечки поласувати морозивом.
Дах палацу був зроблений із солодких вершків, дим - із цукрової вати, а комин, яким він підіймався вгору, – з цукатів. Усе інше було з морозива: двері з морозива, стіни з морозива, навіть меблі і ті з морозива.
Один маленький хлопчик, котрий разом з мамою прийшов на найголовнішу площу міста до палацу з морозива, тихенько відколупав у стола ніжку, та почав наминати її за обидві щоки. Потім він з’їв другу ніжку, третю, а коли дожовував четверту, стіл разом з тарілками – вони були з найсмачнішого шоколадного морозива – звалився прямо на нього.
Міський охоронець раптом угледів, що у палаці починає танути вікно! Скло із суничного морозива рожевими струмочками стікало додолу.
- Біжіть сюди! Швидше біжіть сюди! – загукав охоронець.
Усі чемно підбігли і почали злизувати рожеві струмочки, щоб жодна краплина не пропала з цієї по-справжньому смачної та солодкої споруди.
- Крісло! Дайте мені крісло! – прошамкала якась старенька, яка теж прийшла на площу, але не могла протиснутися у натовпі.
- Дайте крісло бідній старенькій!
- Ох-ох, допоможіть мені! Крісло мені та бажано з бильцями...
Якийсь дуже ввічливий пожежний збігав у палац і приніс крісло із крем-брюле з шоколадними бильцями. Бідна бабця страшенно зраділа і почала гризти шоколадні бильця.
Так, це був грандіозний день у Болоньї! Справжнє свято! За наказом лікарів ні у кого не боліли животи.
І до сих пір, коли діти просять купити їм другу порцію морозива, батьки зітхають:
- Сонечко, тобі, мабуть, потрібно купити цілий палац з морозива, такий як у Болоньї. Ось тоді ти, напевне, будеш задоволений!


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.